В Україні хочуть змінити правила ввезення та обліку гуманітарної допомоги

У Міністерстві соціальної політики планують запустити електронний інструмент обліку гуманітарної допомоги.

Нова система має запрацювати вже з 15 листопада 2023 року.

Про це повідомляють Вчасні Новини з посиланням на пресслужбу Міністерства соціальної політики.

Проєкт постанови «Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану» розроблявся спільно з громадськими організаціями та волонтерами в ході публічних обговорень.

З моменту ухвалення документа правила ввезення та обліку гуманітарної допомоги будуть змінені, а інформація про неї буде оцифрована в автоматизованій системі.

У Мінсоці пояснили, що організації-отримувачі, які збираються ввезти гуманітарну допомогу, зможуть зареєструватись в системі, авторизуватись на сайті, сформувати та подати декларацію. Декларація шляхом інформаційного обміну потрапить на митницю. Після цього система автоматично присвоюватиме декларації унікальний код, за яким митники пропускатимуть вантаж.

Після розподілу гуманітарної допомоги організації подаватимуть публічні звіти. Тобто, вони мають вказати в системі, коли і де (без зазначення персональних даних осіб) роздали вантаж та скільки залишилося.

Такий механізм покаже шлях гуманітарної допомоги від донора через отримувача до набувачів і гарантуватиме прозорість процесу, а вся інформація про вантаж завжди буде у волонтерів під рукою в електронному кабінеті.

«Крім того, постанова скасовує гарантійні листи. Це означає, що гуманітарна допомога для військових ввозитиметься без додаткового бюрократичного навантаження. Інформація про такі вантажі буде закрита для загалу з міркувань безпеки», – ідеться в повідомленні.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.