У Зеленського пояснили непідписання президентом закону про референдум

Стефанчук

В Офісі президента України заявили, що внутрішні процедури погодження прийнятого Радою закону про всеукраїнський референдум тривають

Про це розповів перший заступник голови Верховної Ради, представник президента в парламенті Руслан Стефанчук в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна», передають Вчасні Новини.

Подробиці. Стефанчук зазначив, що внутрішні процедури погодження прийнятого ВР закону про всеукраїнський референдум тривають і закликав не зводити «до якоїсь конспірології» питання підписання його президентом Зеленським. Він нагадав, що законопроєкт був проголосований 26 січня. 17 лютого він був підписаний головою Верховної Ради і направлений до президента.

«Усе, що від мене, як представника президента у Верховній Раді, залежало – від розробки цього законопроєкту до проведення його через парламент – виконано. Думаю, в Офісі президента тривають свої внутрішні процедури погодження, тому що це, направду, дуже складний документ, який покликаний наповнити статтю 5 Конституції України реальним змістом. Я б не зводив це питання до якоїсь конспірології. Права заветувати вже немає (завершилося на 15-й день), а тому є лише один варіант – цей законопроект буде підписаний», – зазначив Стефанчук.

Читайте також: Стефанчук: Перший референдум можна провести вже цього року

Він також висловив сподівання, що Зеленський підпише документ найближчим часом, «а українці отримають абсолютно логічний і правильний механізм реалізації свого права на управління державою через всеукраїнський референдум».

«Тому я просто почекав би ще декілька днів. Ухвалення закону про референдум було однією з перших програмних обіцянок президента, а тому, думаю, що наразі він просто скрупульозно підходить до вивчення того, наскільки результат відповідає тим очікуванням і баченням, які закладалися в програмі», – додав перший віцеспікер парламенту.

Нагадаємо. 26 січня Верховна Рада ухвалила закон про народовладдя через всеукраїнський референдум. За документ проголосували 255 нардепів.