Українські компанії подають позови: сума претензій до РФ вже понад 4,5 млрд доларів

Позови українських підприємств, які втратили власність і прибуток через російсько-українську війну на Донбасі та окупацію Криму, подані у понад 12 комерційних арбітражів.

Про це у програмі «Неофициальный разговор» телеканалу «Дом» розповів заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін, передають Вчасні Новини.

Подробиці. Загальна сума претензій складає понад 4,5 млрд дол

«Наші позовні претензії обчислюються понад 4,5 млрд дол. І ми активно заохочуємо наші підприємства, які втратили свою власність, втратили прибуток, щоб звертатися в арбітражі й відсуджувати, відсуджувати й ще раз відсуджувати у російської сторони все, що вони втратили», — сказав Єнін.

За його словами, процеси тільки почалися, але вже є перші позитивні результати.

«Якщо говорити про комерційні арбітражі, у нас їх понад 12. А по трьох з них, як мінімум, є вже перші позитивні рішення. Це сукупно десь приблизно 250 млн доларів», — повідомив Єнін.

Заступник міністра зазначив, що головні позови ще попереду, «той же «Нафтога» успішно пройшов юрисдикційну фазу». Росія, безумовно, намагається оскаржити рішення комерційних арбітражів.

«Але це не зупиняє рішення, які вступили в законну силу. Тому нараховується пеня, а все це лягає на плечі простого російського платника податків, який в якийсь момент скаже «а куди йдуть наші гроші?»… І скільки б російська сторона не відтягувала наступ наслідків, це все більш і більш здорожує ціну», — вважає він.

Окрім того, Єнін акцентував, що рано чи пізно рішення за цими та іншими міжнародними позовами обтяжать ситуацію для Російської Федерації, «яка опиниться в абсолютній ізоляції».

«Яка змушена буде оплачувати багатомільярдні рахунки за програними позовами. Все це рано чи пізно призведе до того, що ми відновимо мир на нашій землі. Ми доведемо людям, що справедливість є, і ми будемо пишатися тим, що змогли зробити це», — резюмував він.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.