У МОЗ заявили про можливість призупинення планових госпіталізацій та операцій

У Міністерстві охорони здоров’я заявили, що у разі тривалої відсутності електрики планові операції призупинять.

Попри те, що ситуація з електрикою після масових обстрілів дещо стабілізувалася, в Україні має бути все підготовлено на випадок більш серйозних проблем у разі чергової атаки з боку рф. І перш за все, потрібно подбати про роботу медичних закладів.

Лікарні вже забезпечені електрогенераторами, але цього може бути недостатньо у разі блекауту.

Тож у разі тривалого відключення світла у лікарнях призупинять планові госпіталізації та операції – це допоможе не перевантажувати медичні заклади.

Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров’я України Марія Карчевич в ефірі телемарафону.

Вона зазначила, що в Україні планують зробити два рівня медичних установ з генераторами на випадок блекауту:

  • до першого рівня увійдуть лікарні, які працюватимуть у разі, якщо відсутнє лише електропостачання;
  • до другого рівня належать медзаклади, які продовжать роботу, якщо не буде електрики, централізованого опалення та водопостачання.

При цьому, за словами Карчевич, обидва рівні забезпечені не тільки генераторами, а й супутниковими системами Starlink для зв’язку та комунікації у таких критичних ситуаціях.

«Якщо буде тривале відключення світла, то планові госпіталізації, планові операції будуть призупинені для того, щоб не перевантажувати заклади. Прийматимуться лише ургентні операції». Також буде законсервована частина приміщень, що тимчасово не використовуються», – сказала Карчевич.

Водночас вона наголосила, що йдеться про крайні ситуації.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.