УС СЦКК звернулась до СММ ОБСЄ з проханням перевірити інформацію про загибель дитини в ОРДО

ТКГ

Українська сторона СЦКК надіслала СММ ОБСЄ в Україні ноту щодо намірів окупаційної адміністрації фальсифікувати події в н.п. Олександрівське Донецької області України

Про це йдеться у повідомленні Української делегації для участі в ТКГ, передають Вчасні Новини.

Подробиці. Раніше окупаційні представники ОРДО заявили про загибель 5-річної дитини та поранення жінки похилого віку нібито внаслідок детонації вибухового пристрою, скинутого безпілотним літальним апаратом Збройних Сил України.

Тож вчора, 5 квітня, УС СЦКК надіслала СММ ОБСЄ в Україні ноту щодо намірів окупаційної адміністрації фальсифікувати події в н.п. Олександрівське Донецької області України.

Зокрема, в документі зазначається, що в інформаційному просторі ОРДЛО і РФ активно поширюється інформація про загибель 02.04.2021 5-річної дитини і жінки похилого віку в приватному домоволодінні, що знаходиться в селищі Олександрівське, нібито внаслідок детонації вибухового пристрою, скинутого БПЛА ЗСУ.

Зазначається, що російська сторона на надала «будь-яких доказів (фото / відео-матеріали; фрагменти вибухового пристрою; точні координати, час і місце події; персональна інформація про жертви, характер отриманих поранень і т.д.) щодо причетності до події української сторони».

«З огляду на значну віддаленість н.п. Олександрівське від лінії зіткнення сторін, що ставить під сумнів можливість використання на такій відстані БПЛА, а також беручи до уваги безпідставність звинувачення, українська сторона категорично заперечує свою причетність до того, що трапилося», – йдеться в повідомленні.

Також підкреслюється, що підрозділи ЗС України суворо дотримуються Додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню від 22.07.2020, в тому числі і заборони на використання будь-яких видів літальних апаратів.

«З огляду на вищевикладене, УС СЦКК звертається до Місії з проханням ретельно перевірити викладену вище інформацію з метою встановлення істини та поінформувати про результати УС СЦКК», – йдеться в повідомленні.

Інформаційно. Населений пункт (селище) Олександрівське, Єнакіївської міської ради Донецької області знаходиться на тимчасово непідконтрольній Уряду України території.  Відстань зазначеного населеного пункту від лінії зіткнення сторін становить близько 15 км.