У ЗСУ може з’явитися новий рід військ за прикладом Бундесверу у Німеччині

У Збройних силах хочуть створити окремий рід військ – медичний, за прикладом Бундесверу у Німеччині.

Про це сказав на брифінгу Міноборони начальник Головного військово-медичного управління – начальник медичної служби Збройних сил України – полковник медичної служби Ігор Хоменко.

Подробиці. Хоменко зазначив, що за принцип реформування взято медичну службу Збройних сил Німеччини – Бундесверу.

«Ми маємо намір створити окремий рід військ – медичний, по типу Бундесверу. Ми вивчили більшість систем союзників, але на поточному етапі та на перспективу для нас найбільш короткий шлях — це, дійсно, система Бундесверу, яка була обрана у співпраці з іноземними радниками, – сказав він.

Водночас, додав, що це не буде точною копією.

«Система стовідсотково не буде такою ж, як в Німеччині, але її основні принципи будуть збережені: єдиний орган управління медичним забезпеченням, єдина вертикаль підпорядкування, медики будуть відповідати за медичне забезпечення, від них відійдуть невластиві їм функції і вони займатимуться лише своєю роботою», — зазначив начальник Головного військово-медичного управління.

За його словами, нова система дозволить вибудувати повну медичну вертикаль відповідальності відносно медичного забезпечення: від початку лікування та до завершення реабілітаційного процесу.

У коментарі кореспондентові Укрінформу він пояснив, що зараз медиків Збройних сил понад 20 тисяч осіб, якщо буде створено окремий рід військ – медичний, туди увійдуть приблизно 10% від кількості представників Збройних сил, а це близько 25 тисяч.

Реформу медичної служби, зокрема, щодо створення окремого роду військ, заплановано провести до 2021 року.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.