Без категоріїКримОкупація

Епіфаній: Російська влада на окупованих територіях поводиться «гірше, ніж більшовики»

Глава Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив, що Росія хоче повністю знищити ПЦУ в анексованому Криму.

Про це він сказав в інтерв’ю телеканалу «Еспресо».

Подробиці. Епіфаній нагадав, що Росія намагається повністю знищити українські храми на окупованих нею територіях у Криму та ОРДЛО.

«Зараз дуже складна ситуація на окупованих територіях: у Криму й окремих районах Донецької та Луганської областей… Вона певною мірою відрізняється, тому що в Криму останнім часом є спроби повного знищення присутності Православної церкви України. У нас відбирають центральний кафедральний собор. У певних місцях намагаються, згідно з судовими приписами, зносити храми», – сказав він.

Голова ПЦУ зазначив, що нинішня влада в Росії поводиться «гірше, ніж більшовики».

«Тому що вони (більшовики – ред.) самі руйнували храми. А зараз вони ухвалюють рішення, щоб ми самостійно, власними руками знесли храм, який був побудований. Є такі приписи судів Російської Федерації про знесення храмів», – зазначив настоятель ПЦУ.

Нагадаємо. Так званий «Євпаторійський міський суд» в листопаді 2019 року ухвалив рішення знести дерев’яний храм Православної церкви України, будівництво якого було розпочато ще до окупації півострова Росією.

«Зобов’язати в солідарному порядку відповідачів Громаду в ім’я Пречистого образу Божої Матері «Неопалима Купина» і Управління Кримської Єпархії Української православної церкви звільнити муніципальну земельну ділянку загальною площею 30,25 кв. м. шляхом демонтажу зведеної на ній будівлі», – йшлося в рішенні окупаційного «суду».

23 липня 2020 року Митрополиту Кримської єпархії ПЦУ Клименту російські окупанти вручили постанову про знесення храму в Євпаторії.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.