Новини

ООН закликала донорів збільшити допомогу Донбасу

ООН закликала донорів профінансувати в повному обсязі гуманітарну допомогу східним регіонам Україні.

Про це повідомляє «Голос Америки», передають Вчасні Новини.

Подробиці. Раніше представник генсека організації Стефан Дюжжарік повідомив, що з 168 мільйонів доларів, які ООН і гуманітарні партнери запросили для допомоги східним регіонам України, поки виділено трохи більше 9 мільйонів, тобто 5,5%.

На прес-конференції він нагадав про недавні обстріли, через які було пошкоджено лінію електропередач і зазначив, що це перервало водопостачання для понад мільйон людей в 50 населених пунктах по обидва боки контактної лінії.

«Хоча пошкодження ліній електропередач швидко відремонтували, ми закликаємо всі сторони не наносити удари по критично важливою інфраструктурі водопостачання на сході України… А також закликаємо забезпечити безумовний доступ до допомоги тим, хто її потребує», – сказав Дюжжарік.

Воднчас заступник виконавчого директора від України в ВВФ Владислав Рашкован повідомив, що Україна може отримати додаткове фінансування в розмірі понад 2,5 мільярда доларів. Але ці гроші спрямовані на боротьбу з пандемією коронавірусу.

Зазначена сума – частина зобов’язання країн з найбільш потужними економіками світу. У рамках цього зобов’язання вони повинні посилити ресурси Міжнародного валютного фонду на 650 мільярдів доларів, щоб надати більше допомоги країнам, що розвиваються для подолання наслідків пандемії.

Рашкован пояснив, що спочатку рада директорів МВФ повинен прийняти пропозицію, а країни-члени – виділити ресурси. Також Фонд вирішить, які чином держави зможуть використовувати ресурси. За словами Рашкован, засідання за розподілом коштів може відбутися влітку.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.