Донецька областьНовини

Кириленко: Донецьк має залишитися адміністративним центром після деокупації

«Ми будемо заходити туди із чітким розумінням, що і як будемо робити», – Кириленко.

Після звільнення м. Донецьк від російських окупантів потрібно залишити йому статус адміністративного центру області, і «це принципове питання». А Донецька область повинна бути в межах своїх кордонів – так, як записано в Конституції.

Про це заявив очільник Донецької ОВА Павло Кириленко в інтервʼю газеті «Схід Now», передають «Вчасні Новини.

«Наша область називається Донецька. Її адміністративний центр – Донецьк. У нас Донецька обласна військова адміністрація. І нарешті після перемоги ми позбавимося всіх приставок для позначення тимчасовості всіх інших міст, які виконували функції обласного центру. Це важливо. Для мене це особисте питання, принципове. Це не означає що інші міста втратять свою важливість. Краматорськ, Покровськ, Маріуполь – всі вони збережуть свою значущість. Але адміністративним центром Донецької області має бути Донецьк, звісно, після перехідного періоду», – заявив Кириленко.

Він також запропонував колаборантам та пособникам рф, які перебувають на окупованій частині Донеччини, вже зараз попіклуватися про власне майбутнє.

«А ті люди, які зробили все, щоб український прапор не майорів над Донецьком, вже зараз, до моменту деокупації, повинні зробити свідомий вибір і вийти з цієї території, залишити її і зануритись в свої бажання на території іншої держави, тієї, яка їм до вподоби. Хай насолоджуються життям в своїй улюбленій росії або у вигаданих «ДНР», «ЛНР», – головне, щоб не тут», – додав очільник ОВА.

На його думку, нас чекає величезний пласт роботи на деокупованих територіях і для цього влада вже розробляє першочергові дії, є план деокупації, робота над ним триває.

«Ми будемо заходити туди із чітким розумінням, що і як будемо робити», – сказав керівник Донеччини.

Також Кириленко зазначив, що не допускаєте тієї думки, що після деокупації Донецьку область можуть поділити на дві або навіть на три окремі області.

«Донеччина є цілісна. Вона повинна бути в межах своїх кордонів – так, як записано в Конституції. Однозначно адміністративно-територіальний устрій буде переглядатися у зв’язку з величезними руйнуваннями. Фактично стерті з лиця землі міста Бахмут, Красногорівка, Соледар, Маріуполь, Вугледар, Мар’їнка. І це доведеться враховувати при подальшому адміністративному поділі регіону. Але цей перерозподіл повинен відбуватись в межах теперішніх кордонів регіону. До речі, це питання буде вирішуватися в тому числі і у привязці до стратегії економічного розвитку області. Треба розуміти, які саме підприємства будуть відновлювати роботу або створюватись з нуля, скільки людей на них будуть працювати, які потреби будуть у цих людей. Все це ми маємо враховувати і вирішувати, які громади треба укрупнювати, об’єднувати, для їхньої подальшої спроможності. Це ми вже будемо визначати на місці, після перемоги», – акцентував Кириленко.

При цьому підкреслив, що Донеччина має бути в межах території області, яка була до 2014 року.

«В цьому плані наша позиція повинна бути тверда чітка. Звісно, коли буде проводитись адміністративна реформа, тоді можна буде говорити про якісь зміни. Але не зараз», – резюмував голова Донецької ОВА.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.