Закон і ПравоНовини

Агент російського ГРУ «Буратіно»: Дубінський отримав підозру у держзраді

Дубінському світить до 15 років з конфіскацією майна.

Нардеп Олександр Дубінський працював на російську воєнну розвідку під кодовим ім’ям «Буратіно». Йому інкриміновано державну зраду та участь у злочинній організації (ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 255 КК України).

Про це повідомляють Вчасні Новини з посиланням на ДБР.

Встановлено, що за вказівкою російських спецслужб вони організували заходи з дискредитації іміджу України на міжнародній арені для погіршення дипломатичних відносин зі США та ускладнення вступу України до Європейського Союзу та НАТО.

Підозру у державній зраді та участі в злочинній організації отримав чинний народний депутат, який здійснював інформаційно-підривну діяльність на користь рф. Його парламентському колезі – нині позбавленого мандату – також повідомлено про підозру в участі в злочинній організації.

«Зокрема вони організовували різноманітні медіазаходи, де поширювали фейки про українську владу та її західних партнерів. Слідство встановило, що це була чітко спланована спецоперація російських спецслужб яка мала на меті дискредитувати українсько-американські відносини та загальмувати інтеграційні процеси входження України до ЄС та НАТО», – ідеться в повідомленні.

У подібних заходах брав участь й колишній прокурор. Він публічно «обґрунтовував» їх фейки з точки зору права.

«Встановлено, що діяли вони за чіткими вказівками російських спецслужб. Депутати увійшли до злочинної організації, створеної першим заступником головного управління генерального штабу збройних сил рф (більш відомого як ГРУ) Володимиром Алєксєєвим та його помічником Олексієм Савіним. Організація мала чітку ієрархічну структуру та мала детальний розподіл обов’язків. Фінансували проект російські спецслужби, гроші передавались в Україну через помічника колишнього нардепа», – ідеться в повідомленні.

За попередніми оцінками російські спецслужби витратили на цю організацію щонайменше 10 млн доларів США. Але й самі нардепи неодноразово їздили до росії на зустрічі зі своїми кураторами.

Колишній депутат у 2022 році вже отримав підозру від НАБУ у державній зраді. Сьогодні йому та його помічнику повідомлено ще й про підозру в участі в злочинній організації.

Слідство має у розпорядженні документи, які підтверджують перебування в росії у жовтні 2019 року перед пресконференцією й чинного народного депутата. Він за задумом російських кураторів, як професійний «медіакілер», мав розставляти необхідні акценти насамперед для західної аудиторії.

«У розпорядженні правоохоронців є аудіозаписи розмов співробітника гу гш зс рф та завербованого російськими спецслужбами агента. Вони обговорюють деталі операції та згадують про учасника цієї схеми під оперативним псевдо «Буратіно». Як вважає слідство, під ним приховується саме діючий народний депутат», – ідеться в повідомленні.

Комплексна судова психолого — лінгвістична експертиза виявила у промовах депутата на пресконференції висловлювання, спрямовані на підрив обороноздатності, шкоду державній та економічній безпеці України.

Крім того, ці депутати реєстрували у парламенті проєкти постанов щодо утворення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для розслідування «фактів», які вони викривали на своїх пресконференціях.

Наразі слідчі ДБР повідомили про підозру у державній зраді в складі злочинної організації чинному народному депутату та колишньому прокурору (ч. 1 ст. 111 та ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу України). Як вже зазначалося раніше, ексдепутату повідомлено про підозру у державній зраді працівниками НАБУ за аналогічними звинуваченнями. Сьогодні йому та його помічнику додатково повідомлено про підозру про участь у злочинній організації. Першому заступнику головного управління генерального штабу збройних сил російської федерації та його помічнику повідомлено про підозру у створенні злочинної організації та у спонуканні до державної зради.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.