НовиниПолітика

«ЄС» висунула волонтерку, кардіохірурга Юлію Кузьменко кандидатом у нардепи на Донеччині

Партія «Європейська Солідарність» висунула відому волонтерку, дитячого кардіохірурга, кандидата медичних наук Юлію Кузьменко кандидатом на довиборах у Верховну Раду.

Подробиці. Відповідне рішення було ухвалено під час з’їзду партії у відповідь на численні звернення ветеранських та волонтерських громадських організацій.

За словами народної депутатки, медика-добровольця, засновниці медичного батальйону «Госпітальєри» Яни Зінкевич, до «Європейської Солідарності» надійшло дуже багато звернень з багатьох регіонів, і від різних організацій патріотичного українського спрямування».

«Від громадської організації «Рівне-ТАКМЕД», це медики з досвідом участі у бойових діях, які дали знання тактичної медицини 25 тисячам військовослужбовців. Це громадська організація «Фонд підтримки гірсько-штурмової бригади «Едельвейс». Це звернення від цілої низки громадських, зокрема ветеранських організацій Дніпра; від громадських організацій Донецької області, зокрема від спілки «Захисники Донеччини» і Спілки ветеранів АТО. Це звернення від організації «Солідарна Справа громад», – повідомила Зінкевич.

Вона зауважила, що в усіх зверненнях до партії йдеться про прохання підтримати на довиборах до Верховної Ради по 50-му виборчому округу відомого в Україні волонтера, дитячого медика Юлію Кузьменко. І нагадала, що Кузьменко «зараз бездоказово і несправедливо переслідує влада» і додала, що «вже більше року триває розслідування у справі Шеремета, у якому слідчі просто рятують честь президентського мундиру».

Крім того, Зінкевич нагадала про заклик «Європейської Солідарності» до парламент щодо ухвалення постанови про припинення політичних репресій в Україні.

«В особі Юлії Кузьменко ми підтримуємо усіх несправедливо переслідуваних в Україні патріотів, волонтерів, ветеранів і майданівців», – каже Зінкевич.

Юлія Кузьменко, яка перебуває під домашнім арештом, у своєму онлайн зверненні, нагадала, що у 2014 році тисячі волонтерів і добровольців піднялися на захист країни. Тоді вони сприймали як недобрий жарт можливість переслідування за це. А тепер «це реальність».

«І ось за вікном 2021 рік. Переслідування та репресії проти політиків, проти громадських діячів, активістів, волонтерів та військових набули сили та обертів таких, які були, мабуть, останній раз за радянських часів. Вони навіть набули статусу системних», – говорить Кузьменко.

Вона також нагадала про те, що Донбас є її батьківщиною і що він має бути і відчувати себе частиною України.

Кузьменко також подякувала усім громадських організаціям за підтримку, а партійцям «Європейської Солідарності» – за рішення підтримати її кандидатуру.

«Системні переслідування народжують системну боротьбу. Тому я дякую партії «Європейська Солідарність», що в ці темні часи її депутати стали пліч-о-пліч з нами та іншими звичайними українцями. Я не хочу бачити патріотів за ґратами за фальсифікованими справами. Я не хочу бачити свою країну знову під російським ярмом. Тому таке рішення прийнято, і тому я тут. Добре розуміючи, що саме зараз необхідно виступити єдиним фронтом не тільки політикам. а й волонтерським та іншим громадянським організаціям, я прийняла рішення балотуватися до Верховної Ради», – зазначила Юлія Кузьменко.

Учасники з’їзду також закликали усі демократичні сили в Україні до об’єднання проти загрози російського реваншу.

Нагадаємо. Довибори у 50-му окрузі на Донеччині відбудуться 28 березня 2021 року.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.