Закон і ПравоНовини

Порошенко: Перше слово має бути українським, а далі мову обирає споживач

Перехід сфери обслуговування на українську – це ще один вагомий крок до посилення значення державної мови. Закон цілком ліберальний, а все інше – маніпуляції.

Про це написав п’ятий президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко у Фейсбуці, передають Вчасні Новини.

Подробиці. Сьогодні, 16 січня, мовою сфери обслуговування офіційно стає українська.

«Відсьогодні, згідно Закону про мову, мовою сфери обслуговування офіційно стає українська. У сфері, де досі прийнято демонстративно нехтувати правами україномовних. Тож це ще один вагомий крок до посилення ролі і значення державної мови, запрограмований нашою командою. Та не слухайте тих, хто намагається із цього природного для незалежної держави кроку зробити вселенську драму», – наголошує Порошенко.

Він підкреслив, що в Україні україномовна людина має право спілкуватися українською, а російськомовна — російською. І закон є цілком ліберальним.

«І нічого їй за це не буде. Усе інше — маніпуляції. Адже за проханням чи на вимогу клієнта надавати послуги іншою мовою, у тому числі російською, не забороняється. Так, перше слово — українське, а далі мову вибирає споживач. Клієнт завжди правий. І закон цілком ліберальний», – запевняє п’ятий президент.

Порошенко розповів і про те, хто отримає штрафи за невиконання вимог закону.

«Попередження та штраф у разі повторного порушення чекають не на споживачів, а надавачів послуг — службовців та працівників, які вперто відмовляються обслуговувати українською громадян, які, маючи на своїй стороні закон, прагнуть спілкуватися українською», – пояснює він.

Лідер «Європейської Солідарності» також наголосив, що ніхто не зазіхає на право українців обирати мову побутового спілкування.

«Наприклад, в моїй родині говорять і українською, і англійською, і російською. Не секрет, що і я сам українську опанував уже в дорослому віці», – пише п’ятий президент.

Він зазначив, що прийняття Закону про мову стало одним із найбільших позитивних досягнень 2014-19 років. І ухвалений закон цілком відповідає європейським стандартам. Це допоможе захистити українську мову, не утискуючи інші мови.

«Натомість частина команди Зеленського разом з п’ятою колоною у вигляді ОПЗЖ Бойка-Медведчука постійного намагаються атакувати Закон про мову. Ми вже відбили кілька атак. Цього разу вони просувають законопроект №4528, який дозволить порушувати Закон про мову абсолютно безкарно», – застерігає лідер партії.

Перше у цьому році пленарне засідання парламенту призначене на 26 січня. Порошенко наголошує – «Європейська Солідарність» готова знову й знову захищати державну мову.

«Панове Слуги і «господа» з ОПЗЖ: шануйте українську, а не атакуйте!», – закликає лідер «Євросолідарності».

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.