Новини

Головань: В Україні відновили розслідування щодо втручання депутатів ОПЗЖ у вибори президента США

Проти Рената Кузьміна та групи народних депутатів від партії «Опозиційна платформа – За життя» відновлено розслідування щодо втручання в американські вибори.

Про це під час брифінгу у середу, 17 березня, повідомив адвокат п’ятого президента Петра Порошенка Ігор Головань, передають Вчасні Новини.

Подробиці. Головань повідомив, що йдеться про факт, коли нардепи на чолі з Кузьміним виступили з заявою про те, що нинішній президент США Джо Байден, Порошенко, а також Хілларі Клінтон та Барак Обама вчинили «розкрадання 100 мільярдів доларів».

«Ми пам’ятаємо, що ця заява була непоодинокою, а в координації і у взаємодії із заявами таких людей, як Деркач, Дубінський. Було абсолютно очевидно, що всі ці заяви були спрямовані не тільки на організацію політичних переслідувань Петра Порошенка і взагалі опозиції в Україні, а найбільш важливою метою очевидно було втручання і вплив на вибори у США», – наголосив Головань.

Він також висловив думку про те, що ДБР виступає у інтересах держави-агресора, вказавши на закриття кримінального провадження стосовно цих осіб у грудні 2020 року.

«Однак Шевченківським судом 11 березня цього року постанова про закриття цього кримінального провадження була скасована. Було встановлено, що фактично розслідування не проводилося. Фактично слідчі ДБР займалися тим, що намагалися вивести від відповідальності осіб, які організовували вплив на вибори у США», – зауважив він.

Адвокат Порошенка додав, що оскільки постанову скасовано, то ДБР зобов’язане продовжувати розслідування. І висловив сподівання, що воно проходитиме з процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора.

У свою чергу нардеп з фракції «Європейська солідарність» Ростислав Павленко наголосив, що участь українських політиків у кампанії втручання в американські вибори буде мати серйозні наслідки .

«Буквально зранку президент Байден давав інтерв’ю і наголосив на тому, що втручання Путіним в американські вибори матиме для Путіна і для всіх, хто йому в цьому допомагав, дуже серйозні наслідки. Ми розуміємо, що під такі твердження є дуже суттєвий фактаж. Пам’ятаємо, вчора Національна рада з питань розвідки Сполучених Штатів Америки дала розгорнутий матеріал щодо такого втручання», – зазначив Павленко.

Він нагадав також про доповідь розвідки США, де було чітко названо прізвище Андрія Деркача. Нардеп (можливо за підтримки президента РФ Путіна) поширював завідомо неправдиву інформацію та фактично включався в російську спецоперацію із втручання у вибори в Сполучених Штатах, за що і потрапив під санкції США.

«Він діяв не один, пам’ятаємо, що Дубінський брав участь у таких спробах і потрапив під санкції. Ми також пам’ятаємо, що і Качура, Арахамія, інші їх колеги в парламенті дуже хотіли розслідувати так звані ці «записи». Маю наголосити, що і президент Зеленський виявляв дуже багато ентузіазму щодо цих так званих «розслідувань», – нагадав Павленко.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.