Головна » Політика » “Слуги” хочуть спростити звільнення мовного омбудсмена

“Слуги” хочуть спростити звільнення мовного омбудсмена

Тарас Кремінь

Депутати “Слуги народу” зареєстрували законопроєкт, яким пропонують спростити Уповноваженого із захисту державної мови – інституцію, яка контролює виконанням закону про мову.

Про це повідомляє «УП» з посиланням на законопроєкт №6336, текст закону та пояснювальну записку, передають Вчасні Новини.

Ініціаторами законопроєкту є низка одіозних “Слуг” – Максим Бужанський, Данило Гетманцев, Андрій Клочко, Галина Третьякова. Євгеній Брагар, Юлія Гришина та інші. Усього – 39 ініціаторів.

Згідно з текстом закону, мовного омбудсмена пропонують звільняти ще за двома критеріями:

  • визнання Кабміном діяльності омбудсмена незадовільною за результатами розгляду щорічного звіту;
  • “в інших випадках” за поданням прем’єра.

Законодавці впевнені, що ці причини “усунуть прогалину в законодавстві, яка полягає у відсутності політичної відповідальності за невиконання або недобросовісне виконання своїх обов’язків омбудсменом”.

Цей законопроєкт розглядатиме Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, головою якого є один з ініціаторів – Клочко.

Зараз уповноваженого призначає та звільняє Кабмін.

Зараз у законі є лише 9 причин, згідно з якими можна звільняти мовного омбудсмена – подання ним заяви, за станом здоров’я, порушення вимог несумісності, притягнення до відповідальності за порушення закону, підтримка багатомовності всупереч Конституції, обвинувальний вирок, припинення його громадянства, визнання його безвісти зниклим або у випадку його смерті.

Цей перелік виключний і жодних інших причин звільнення наразі немає. “Слуги” пропонують його звільняти просто за поданням прем’єра, або визнавши його роботу “незадовільною”.