Прийнято постанову щодо додаткового захисту громадян із ТОТ та зон бойових дій

Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка врегульовує процедуру внесення відомостей про зареєстроване місце проживання громадян із тимчасово окупованих територій України, а також територій, на яких ведуться або велися бойові дії до відповідних реєстрів.

Ці зміни сприятимуть захисту прав громадян України, в тому числі дітей, і спростять їхній доступ до соціальних, адміністративних та інших гарантованих державою послуг.

Відповідну постанову №820  розробила Державна міграційна служба.

Зокрема ідеться про внесення даних до:

Єдиного державного демографічного реєстру (ЄДДР) – особам під час оформлення, обміну паспорта громадянина України,

  • закордонного паспорта, посвідки на постійне або тимчасове проживання як дорослим, так і дітям;
  • відомчої інформаційної системи ДМС – під час оформлення дитині паспорта громадянина України, закордонного паспорта;
  • реєстру територіальної громади – під час декларування або реєстрації місця проживання як дорослих, так і дітей.

Крім того, особи, які мають задеклароване місце проживання на ТОТ та в зонах бойових дій зможуть декларувати (реєструвати) місце свого проживання на підконтрольній Уряду території без зняття з реєстрації місця свого попереднього проживання (Закон № 3054-IX).

Для дітей адресою зареєстрованого місця проживання вважатиметься адреса зареєстрованого місця проживання її законних представників чи одного з них, з ким проживає дитина.

Послуги з внесення відомостей про адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання надаватимуться безоплатно.

Громадяни України можуть оформити, обміняти документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, вклеїти фото при досягненні відповідного віку в паспорт громадянина України, звернувшись до будь-якого підрозділу ДМС чи ЦНАП на підконтрольній території.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.