Європарламент прийняв резолюцію з «пекельними» санкціями проти РФ: деталі

Європарламент

Європарламент прийняв резолюцію, яка передбачає виключення країни зі SWIFT, припинення імпорту нафти й гази, заморожування всіх європейських активів близьких до російської влади олігархів та їхніх сімей.

Подробиці. Заходи проти Росії будуть введені у разі відкритого збройного вторгнення РФ на територію України.

Документ схвалили 548 євродепутатів, проти проголосували – 25, утрималися – 113.

У резолюції йдеться про Росію, посилення її військової присутності на кордоні з Україною, переслідуванні опозиційного політика Олексія Навального та дипломатичний скандал у зв’язку з вибухом складу зброї в Чехії.

У документі зазначено, що якщо в майбутньому «зосередження військ переросте у вторгнення Російської Федерації на територію України, Євросоюз повинен чітко позначити, що ціна такого порушення норм міжнародного права буде дуже висока».

«У таких обставинах імпорт нафти та газу з Росії в Євросоюз буде негайно припинено, а Росія буде відключена від системи платежів SWIFT. Усі європейські активи олігархів і членів їх сімей, пов’язаних з російською владою, будуть заморожені, а їх візи скасовані», – йдеться в документі.

Європарламент закликав Росію вивести війська з Донбасу і повернути Україні контроль над окупованим Кримом, гарантувати свободу судноплавства до портів Азовського моря через Керченську протоку і виконувати положення Мінських угод.

У документі містяться також вимоги негайно звільнити політика Олексія Навального і всіх затриманих під час протестів осіб і провести розслідування його отруєння. У зв’язку з дипломатичним скандалом після заяв про можливу причетність співробітників ГРУ до вибухів на складі зброї в чеській Врбетіце в 2014 році парламентарі закликали держави – члени ЄС приступити до спільної висилки російських дипломатів.

Європарламент наполягає і на зменшенні залежності країн Євросоюзу від російських енергоресурсів. Тому закликає зупинити будівництво газопроводу «Північний потік-2», що йде з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря в обхід Прибалтики і Польщі, і «спірних атомних електростанцій» «Росатома».

Резолюція Європарламенту є рекомендацією для країн Євросоюзу і не обов’язкова до виконання.

Нагадаємо. Спецпредставник президента Росії з питань міжнародного співробітництва в області інформаційної безпеки Андрій Крутских пригрозив «відповідною реакцією» на спроби відключити Росію від SWIFT. Він вважає, що цього не станеться.