Новини

Зеленський анонсував перевірку рішень ВЛК щодо інвалідності та непридатності до служби

Президент України Володимир Зеленський доручив провести комплексну перевірку обґрунтованості рішень військово-лікарських комісій (ВЛК) щодо інвалідності та непридатності до військової служби. Ідеться про рішення, які були ухвалені в період із 24 лютого 2022 року та можуть бути повʼязані з корупційними порушеннями.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський у Telegram, передають Вчасні Новини.

Рішення ухвалено після засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО), де з приводу можливих порушень доповідали МВС, СБУ, ДБР, військові, представники медсфери, Уповноважений з прав людини та Генпрокурор.

За результатами перевірки зроблять висновки щодо тих осіб, які на основі сфальшованих рішень ВЛК виїхали за кордон за час від початку повномасштабної агресії.

«Усіма випадками, коли рішення явно безпідставні та незаконні, мають зайнятися правоохоронці», – сказав президент.

Також ухвалено рішення активізувати розширення можливостей проходити ВЛК в системі цивільних медичних закладів.

Військове командування має повністю співпрацювати із цивільними медиками для розв’язання цього питання, наголошує Зеленський.

Доручено також завершити процес повної цифровізації всієї роботи ВЛК, щоб поставити крапку в будь-яких чергах, у яких люди змушені чекати доступу до комісій чи їхніх висновків.

Крім цього мають переглянути систему визначення придатності до військової служби з тим, щоб дати більше можливостей командирам залучати військовослужбовців до виконання завдань та унеможливити маніпуляції з поняттям обмеженої придатності.

Кабінету міністрів України доручено забезпечити належний рівень ефективності роботи ВЛК, безбарʼєрності всіх складників її роботи та залучення професійних кадрів.

«Правоохоронці продовжать перевірку системи ВЛК та її очищення від тих, хто використовує свої посади проти безпеки та обороноздатності нашої держави», – додав Зеленський.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.